Մի շարք քաղաքացիներ երեկ ՝ սեպտեմբերի 15-ին, երթով շարժվել էին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակ՝ ցանկություն հայտնելով հանդիպել նախագահ Քոչարյանին։
Այսօր առավոտյան, արդեն, հայտարարվել է տեղի ունենալիք հանդիպման վայրի և ժամի մասին:
Հաշվի առնելով լրատվամիջոցների՝ լուսաբանման համար Երկրորդ նախագահի գրասենյակին ներկայացված հայտերը, հայտնում ենք, որ քաղաքացիների հետ հանդիպումը տեղի է ունենալու փակ՝ չլուսաբանվող ձևաչափով. լրատվամիջոցների հայտագրում և մասնակցություն նախատեսված չէ:
Միաժամանակ, տեղեկացնում ենք, որ առաջիկայում նախագահ Քոչարյանը հանդես կգա մամուլի ասուլիսով, որի անցկացման վայրի և ժամի մասին նախապես լրացուցիչ կհայտնենք։

Office Statement Regarding the Public's Request to Meet with Robert Kocharyan
On September 15, a group of citizens marched to the office of Armenia’s second President Robert Kocharyan, expressing a desire to meet with him.
This morning, the time and location of the upcoming meeting were announced.
Taking into account the media requests submitted to the office of the Second President for coverage, we inform you that the meeting with the citizens will take place in a closed, non-public format. Media registration and participation are not planned.
At the same time, we inform you that President Kocharyan will soon hold a press conference. The date, time, and location will be announced in advance.