Մի շարք քաղաքացիներ երեկ ՝ սեպտեմբերի 15-ին, երթով շարժվել էին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակ՝ ցանկություն հայտնելով հանդիպել նախագահ Քոչարյանին։
Այսօր առավոտյան, արդեն, հայտարարվել է տեղի ունենալիք հանդիպման վայրի և ժամի մասին:
Հաշվի առնելով լրատվամիջոցների՝ լուսաբանման համար Երկրորդ նախագահի գրասենյակին ներկայացված հայտերը, հայտնում ենք, որ քաղաքացիների հետ հանդիպումը տեղի է ունենալու փակ՝ չլուսաբանվող ձևաչափով. լրատվամիջոցների հայտագրում և մասնակցություն նախատեսված չէ:
Միաժամանակ, տեղեկացնում ենք, որ առաջիկայում նախագահ Քոչարյանը հանդես կգա մամուլի ասուլիսով, որի անցկացման վայրի և ժամի մասին նախապես լրացուցիչ կհայտնենք։

Заявление офиса о желании граждан встретиться с Робертом Кочаряном
Накануне, 15 сентября, группа граждан направилась шествием к Офису второго президента РА Роберта Кочаряна, выразив желание встретиться с президентом Кочаряном.
Сегодня утром было объявлено о месте и времени проведения предстоящей встречи.
Учитывая заявки СМИ, поданные в Офис второго президента для освещения, сообщаем, что встреча с гражданами состоится в закрытом, не освещаемом формате, регистрация и участие  СМИ не предусмотрены.
Одновременно сообщаем, что в ближайшее время президент Кочарян выступит с пресс-конференцией, о месте и времени проведения которой сообщим дополнительно.