ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպել է քաղաքացիների հետ
Ինչպես հայտնի է, սեպտեմբերի 15-ին մի խումբ քաղաքացիներ Բաղրամյան պողոտայից երթով գնացել էին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի մոտ, հանդիպում ունեցել Երկրորդ նախագահի գրասենյակի համակարգող Բագրատ Միկոյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Լևոն Քոչարյանի հետ։ Քաղաքացիները ցանկանում էին հանդիպել նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։
Սեպտեմբերի 19-ին հանդիպումը կայացավ, և բազմաթիվ քաղաքացիներ հնարավորություն ունեցան նախագահ Քոչարյանին հարցեր ուղղելու, լսելու նրա մոտեցումներն ու տեսակետները։
Որքան էլ գրասենյակը փորձել էր հանդիպումը կազմակերպել հնարավորինս մեծ դահլիճում, դահլիճն ավելի փոքր էր նախագահի հետ հանդիպմանը ցանկություն ունեցողներին ամբողջությամբ տեղավորելու համար։ Ուստի ներկայացնում ենք այն հարցերի վերաբերյալ նախագահ Քոչարյանի պատասխանները, որոնք քաղաքացիներին ամենաշատն են հետաքրքրել։

As is known, on September 15, a group of citizens marched from Baghramyan Avenue to the office of Armenia’s second President Robert Kocharyan, where they met with the office coordinator Bagrat Mikoyan and Robert Kocharyan’s son, Levon Kocharyan. The citizens expressed their wish to meet with President Robert Kocharyan.
The meeting took place on September 19, giving many citizens the opportunity to ask President Kocharyan questions and hear his views and positions.
Although the office tried to organize the meeting in the largest hall possible, the space was still too small to accommodate everyone who wanted to attend.
Therefore, we present President Kocharyan’s answers to the questions that were of greatest interest to the public.