Նախագահ Քոչարյանը վաղուց չի կարդում վարչապետի ֆեյսբուքյան մարազմատիկ գրառումները։ Ես ստիպված եմ ծանոթանալ դրանց՝ աշխատանքիս բերումով, և դա եղել է իմ արձագանքը։
Բանավեճի համար վիճելի թեմայի առկայություն է անհրաժեշտ. իսկ այն, որ Արցախի և Հայաստանի սուվերեն տարածքների հանձնումը գործող վարչապետի անձնական «վաստակն» է, անվիճելի պատմական փաստ է ու ակնհայտ՝ բոլոր ադեկվատ մարդկանց համար։
2018-2024 թվականներին Հայաստանում մեկ մարդ է ունեցել ամբողջական իշխանություն, և այդ մեկ մարդն է կրում բոլոր իրադարձությունների ամբողջական պատասխանատվությունը։ Մեկ մարդ է հայտարարել, որ բանակցում է իր սեփական կետից, ինչ որ պետք է՝ այն էլ բանակցում է, և այդ մեկ մարդը գործող վարչապետն է։ Տիկտոկյան կոմիկ պերսոնաժների հետ ոչ ոք լուրջ թեմաներ, իհարկե, չի քննարկի։
Հազարավոր ոստիկանների և թիկնապահների ետևում թաքնված գոյատևողի՝ թաքնվելու ակնարկի մասին կցանկանայի լռել, դրա մասին ավելի խոսուն կպատմեն բունկեր-թաքստոցների բազմատանջ պատերը։

President Kocharyan has long stopped reading the Prime Minister’s delusional Facebook posts.
For a real debate, there must be a subject of dispute. But the fact that the surrender of sovereign territories of Artsakh and Armenia is the personal “achievement” of the current Prime Minister is a historically undeniable truth, obvious to any reasonable person.
From 2018 to 2024, full power in Armenia was held by one single person, and only he bears full responsibility for what happened.
It is this very person who declared that he negotiates “from his own position,” that he discusses “whatever he wants to discuss,” and this person is the sitting Prime Minister.
And of course, no one is going to seriously discuss critical matters with TikTok-style comedic figures.
As for the insinuations about who is hiding where — someone who hides behind the backs of thousands of police officers and dozens of bodyguards should probably remain silent.