Նախագահ Քոչարյանը վաղուց չի կարդում վարչապետի ֆեյսբուքյան մարազմատիկ գրառումները։ Ես ստիպված եմ ծանոթանալ դրանց՝ աշխատանքիս բերումով, և դա եղել է իմ արձագանքը։
Բանավեճի համար վիճելի թեմայի առկայություն է անհրաժեշտ. իսկ այն, որ Արցախի և Հայաստանի սուվերեն տարածքների հանձնումը գործող վարչապետի անձնական «վաստակն» է, անվիճելի պատմական փաստ է ու ակնհայտ՝ բոլոր ադեկվատ մարդկանց համար։
2018-2024 թվականներին Հայաստանում մեկ մարդ է ունեցել ամբողջական իշխանություն, և այդ մեկ մարդն է կրում բոլոր իրադարձությունների ամբողջական պատասխանատվությունը։ Մեկ մարդ է հայտարարել, որ բանակցում է իր սեփական կետից, ինչ որ պետք է՝ այն էլ բանակցում է, և այդ մեկ մարդը գործող վարչապետն է։ Տիկտոկյան կոմիկ պերսոնաժների հետ ոչ ոք լուրջ թեմաներ, իհարկե, չի քննարկի։
Հազարավոր ոստիկանների և թիկնապահների ետևում թաքնված գոյատևողի՝ թաքնվելու ակնարկի մասին կցանկանայի լռել, դրա մասին ավելի խոսուն կպատմեն բունկեր-թաքստոցների բազմատանջ պատերը։

Президент Кочарян давно не читает маразматические посты премьер-министра в Facebook. Я же вынужден просматривать их по долгу службы, я и отреагировал.
Для дискуссии необходим предмет спора, а то, что сдача суверенных территорий Арцаха и Армении является личным «достижением» действующего премьер-министра - неоспоримый исторический факт, очевидный любому адекватному человеку.
В 2018-2024 годы в Армении власть полностью принадлежала одному-единственному человеку, и только он несет полную ответственность за эти события. Именно этот человек заявил, что ведет переговоры со своей собственной точки, о чем надо, о том и ведет переговоры, и этот человек — действующий премьер-министр. И конечно же, с комическими персонажами Тик Тока никто не станет обсуждать серьезные темы.
Что касается намеков про то, кто где прячется, то прячущемуся за спинами нескольких тысяч полицейских и десятков телохранителей, лучше бы промолчать. Об этом в свое время расскажут многострадальные стены бункеров.