ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդես է եկել մամլո ասուլիսով
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդես է եկել մամլո ասուլիսով, որի ընթացքում խոսել է Հայաստանի անվտանգությանը վերաբերող հարցերից, անդրադարձել է Շուշիի հռչակագրին և հայ-թուրքական սահմանի բացման հետ կապված տնտեսական ռիսկերին։
Նախագահը ներկայացրել է, թե ինչ է իրականում ենթադրում Ստամբուլյան խարտիան և խոսել Արցախյան բանակցությունների վերսկսման հնարավորության մասին։
Ռոբերտ Քոչարյանը պատասխանել է նաև ընդդիմության փողոցային պայքարի և «Հայաստան» խմբակցության գործունեությանը վերաբերող հարցերին։

Второй президент Армении и лидер блока «Армения» Роберт Кочарян провёл пресс-конференцию
Второй президент Армении и лидер блока «Армения» Роберт Кочарян провёл пресс-конференцию, в ходе которой затронул вопросы, касающиеся безопасности Армении, прокомментировал Шушинскую декларацию и экономические риски, связанные с возможным открытием армяно-турецкой границы.
Президент также разъяснил суть Стамбульской конвенции и высказался о возможности возобновления переговоров по Арцаху.
Роберт Кочарян ответил и на вопросы, касающиеся уличной борьбы оппозиции и деятельности фракции «Армения» в парламенте.