Ավարտին է մոտենում 2025 թվականը․ մեր պետականության համար հերթական ծանր տարին, որը գոյատևեցինք շարունակական աշխարհաքաղաքական նվաստացման, ազգային արժեքների ոտնահարման պայմաններում։
Այսօր՝ Ամանորի շեմին, ուզում եմ վստահություն հայտնել, որ գալիք 2026-ին համատեղ աշխատանքով, միահամուռ ուժերով հնարավոր կլինի ի վերջո պարտությունների, ձախողումների ու շարունակական նվաստացումների այս անիվը կանգնեցնել։ Պետք է անել յուրաքանչյուրիցս պահանջվող առավելագույնը, գործի դնել մեր ազգային լավագույն որակները, որպեսզի հաջորդ Ամանորը դիմավորենք իրական խաղաղության, ազգային միասնականության ու համերաշխության մթնոլորտում:
Հավատում եմ, որ միասնական համառ աշխատանքով ունակ ենք ուղղել մեր մեջքը, վերագտնել մեր ազգային նկարագիրը, ոտքի կանգնեցնել մեր պետությունը՝ մեր արժանի տեղը կրկին զբաղեցնելով աշխարհում։

Близится к концу 2025 год, еще один трудный год для нашей государственности, который мы пережили в условиях непрекращающегося геополитического унижения и попрания национальных ценностей.
Сегодня, на пороге Нового года, хочу выразить уверенность, что в 2026 году, благодаря совместной работе и объединив все усилия, мы сможем наконец-то остановить это колесо поражений, ошибок и  унижений.
Мы должны сделать максимум того, что требуется от каждого из нас, проявить лучшие национальные качества, чтобы следующий Новый год встретить в атмосфере подлинного мира, национального единства и солидарности.
Верю, что благодаря совместной и упорной работе мы сможем выпрямить спину, восстановить нашу национальную идентичность и поставить наше государство на ноги, вновь заняв свое законное место в мире.