Երևանում նախօրեին տեղի է ունեցել ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի աուլիսը, որի ընթացքում նա խոսել է Արցախյան հիմնախնդրի, Ադրբեջանի հետ «Խաղաղության դարաշրջան» բացելու գաղափարի և ներքաղաքական հարցերի մասին։
Նախագահն արձանագրել է, որ Ադրբեջանն այսօր նոր խնդիրներ է ստեղծում Արցախի համար՝ կախվածության մեջ դնելով արցախցիներին Բաքվից։
Ուշադրության կենտրոնում է եղել նաև օրերս Էջմիածնում կայացած Վեհափառի, ՀՀ և Արցախի նախկին նախագահների հանդիպումը։ Նախագահ Քոչարյանը խոսել է հանրային կոնսոլիդացիայի անհրաժեշտության մասին, որը պետք է լինի հանուն բարձր նպատակների, և ոչ թե կապիտուլյացիայի։

В Ереване накануне прошла пресс-конференция второго президента РА, лидера альянса «Армения» Роберта Кочаряна, в ходе которой он коснулся Арцахской проблемы, идеи открытия «эпохи мира» с Азербайджаном и внутриполитических вопросов.
Президент констатировал, что Азербайджан сегодня создаёт для Арцаха новые проблемы, ставя арцахцев в зависимость от Баку.
В центре внимания также была прошедшая в Эчмидзине встреча Католикоса с бывшими президентами Армении и Арцаха. Президент Кочарян коснулся необходимости консолидации общества, которая должна быть во имя достижения высших целей, а не для капитуляции.