«Ոչ թալանին» կոչող միլիարդատերը. Բագրատ Միկոյանի արձագանքը
Ծանոթացա հերթական բարբաջանքին։ 1992 թվականից տարբեր պետական պաշտոններ զբաղեցրած և փաստացի՝ այդ պաշտոնավարման ընթացքում, հետևանքով, թե դրանով պայմանավորված՝ միլիարդատերի վերածված Երևանի ամենահայտնի «յարմրկչին», ՀՀՇ-ական իշխանության և խնամի Վանոյի օրոք վերջինիս մտերմության բարիքները վայելած անձը ակնհայտ հոգեխանգարմունքի մեջ էր։ Զվարճալի էր լսել՝ ինչպես է Գռզոն բողոքում թալանից։
Գուցե շուտով տեսնենք նաև քաղակտիվիստ ոմն Խաչիկի՝ «Ոչ Թալանին» պաստառներով ակցիաները և հացադուլները «Սիրիուս» գործարանի, տոնավաճառի վերածված «Ռոսիա» կինոթատրոնի և դրա մերձակա պուրակի, պաշտոնյա եղած ժամանակ կոպեկներով սեփականացրած «Սիլ Պլազայի» շենքի և տասնյակ այլ օբյեկտների մոտ։
Վստահ եմ՝ մի օր անպայման քննության առարկա կդառնա, թե ինչպես պետական պաշտոնյա Խաչիկը դարձավ միլիարդատեր։
Իսկ նյարդային պոռթկում ապրող պերսոնաժին պարզապես հանգստացնենք դասականի խոսքով՝ «Спокойно, Маша, я Дубровский»:

The Billionaire Crying “No to Looting”: Bagrat Mikoyan Responds
A person who has held various state positions since 1992 — and who, as a result of those roles or in direct connection with them, became a billionaire — one of Yerevan’s most well-known “market men,” a beneficiary of close ties during the HHSh regime and his in-law Vano’s rule, was clearly in a state of psychological breakdown.
It was amusing to hear Grrzo complain about looting.
Perhaps soon we’ll see a so-called civic activist named Khachik staging “No to Looting” protests and hunger strikes in front of the Sirius factory, the “Rossiya” cinema-turned-bazaar, the park adjacent to it, the “Sil Plaza” building acquired for pennies while in office, and dozens of other properties.
I am confident that one day it will indeed be subject to investigation — how state official Khachik became a billionaire.
As for the character experiencing a nervous outburst, let’s calm him down with the words of a classic: